virgo-muzem-szczecin

Z niezwykłą przyjemnością informujemy Was o planach wyjątkowego wydarzenia, które wspierać będziemy organizacyjnie dzięki współpracy nawiązanej z Atelier Marczewski.

Muzeum Narodowe w Szczecinie wystawia jubileuszową kolekcję projektanta mody, Michała Marczewskiego. Na dziesięciolecie działalności, projektant przygotował 18 zestawów ubrań szytych technikami charakterystycznymi dla Haute Couture.

Nazwa wystawy nawiązuje do realizowanego przez Marczewskiego projektu kolekcji zodiakalnych i jest to druga z zapowiadanej serii prezentacji. Cała seria ma charakter koncepcyjny.

Virgo (Panna w zodiaku) to ubrania podkreślające atrybuty kobiecej sylwetki, ale zachowawczo, bez tanich rozwiązań.
Ponieważ diabeł zawsze tkwi w szczegółach- kolekcja uszyta jest ręcznie, wykańczana tysiącami szklanych perełek i kamieni Swarovski z Austrii, szkiełkami Murano z Wenecji. Tkaniny pochodzą z małych manufaktur we Włoszech, w Turcji i z polskich zakładów.

 

Wystawa „Virgo” Michał Marczewski

08.03-03.04.2016
Muzeum Narodowe w Szczecinie – Muzeum Tradycji Regionalnych
Ul. Staromłyńska 27

 

Michał Marczewski jest pochodzącym ze Szczecina projektantem samoukiem. Konstrukcji i projektowania uczył się przez 10 lat od krawcowych w teatrach, w dużych i małych zakładach odzieżowych. Co roku pokazuje przynajmniej dwie kolekcje pod metką Atelier Marczewski – brał udział m.in. w Polskim Tygodniu Mody oraz Berlin Fashion Week. W 2011 roku określony został przez magazyn Elle jako „mistrz sukien koktajlowych”, a magazyn Vogue Italia opublikował fotografie z kampanii projektanta jako jedno z najlepszych zdjęć mody w sezonie jesień-zima 2011. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym wszystkich kolekcji jest dbałość o detal wykończeń oraz wypracowana zawsze konstrukcja wszystkich modeli.

 

Virgo